Prof.Dr.Bülent TOPUZ

ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORMU

ARAMA


Gelişmiş Arama

YENİ EKLENENLER

İSTATİSTİKLER

13 kategori altında, toplam 400 konu bulunmaktadır. Bu konular toplam 3961448 defa okunmuş, 1144 rahatsızlık şikayeti veya yorum yazılmıştır.

KAMUOYUNA (26 Haziran 2017)

Prof.Dr.Bülent TOPUZ

21.Nisan.2019, 23:53

Prof.Dr.Bülent TOPUZ

PAU/PDY davasının sanıklarından eski rektör Prof Dr Hüseyin Bağcı savunmasında şahsıma mesnetsiz isnatlarda bulunmuştur. Bağcı, benden 2015 rektörlük seçimlerinde aldığım 210 oyun hesabını sormaktadır.

Söz konusu seçimlerde, kendilerine “Çağrı Grubu” adını veren ve 2011 seçimlerinde Prof Dr Hüseyin Bağcı, Prof Dr Nejdet Ardıç ve Prof Dr Ahmet Kutluhan’a oy veren, her fakülteyi temsilen birkaç kişiden oluşan, ağırlığını milliyetçilerin oluşturduğu kırk kişilik bir grup tarafından aday gösterildim. Daha önceki seçimlere tek başıma girmişken bu defa bir  grup ile girmenin avantajını yaşadım ve 210 oy aldım. Bu seçimde, bir önceki seçimde 191 oy alan Prof Dr Nejdet Ardıç ve 85 oy alan Prof Dr Ahmet Kutluhan’ın oylarına talip oldum. Prof Ardıc’ın oylarının 70 kadarını Prof Dr Fahir Demirkan, 120 kadarını ben aldım. Prof Ahmet Kutluhan’ın 85 oyundan, şimdiki rektör Prof Dr Hüseyin Bağ ile yaklaşık % 50 şer aldık. Bu hesap önceki seçimlerde aldığım 41 oy ile birlikte toplam 200’ü aşan bir oya tekabül eder. Bu hesaba, 2011’de rektör atanmasından sonra üniversiteyi fetö’ye teslim ettiği için kendisinden kopan milliyetçi ve sosyal demokrat oylar dahil değildir. Seçimlere üç gün kala Çamlık Gözde pastanesinde 100’e yakın öğretim üyesi ile toplantı yapan bir adayım. Benzer toplantıları 2011 seçimlerinde yapmakla gizlim saklım yok diyen Bağcı, 2015 seçimlerinde bu tür toplantıları neden yapmamıştır ya da yapamamıştır.  

Mademki oy hesabı yapılıyor, o halde ben de soruyorum. Fetö’cüler kendini terk ettiğine göre, Bağcı önceki seçimlerde aldığı 195 oyu korumak bir tarafa, üstüne 88 oyu, yani toplam 283 oyu nerden ve kimden almıştır. Bağcı kendi ifadesi ile, gizli olduğunu söylediği toplantılardan haberdardır. Gizli yapılan oylamada, kimin kime oy verdiğinden haberdardır. Ama görev verdiği kişilerin kim olduklarından haberdar değildir. Kendisi ile birlikte hemen tamamı açığa alınan idari kadrosunun izahını nasıl yapmaktadır.

Dört yıllık Prof Dr Nejdet Ardıç dönemi hariç, 1997 den beri dekan, rektör yardımcısı ve rektör olarak görev yapan Bağcı, kadrolaşmanın kendisinden önce yapıldığını iddia etmektedir. Ardıç’ın rektörlüğünün son iki yılında tek bir kadro dahi açılamadığına göre, kadrolaşmayı hangi ara ve kim yapmıştır?

İddia, isnat ve iftiraları bir kenara bırakalım da somut olanı konuşalım. Mensubu olduğum KBB kliniği fetöcü kadrolaşmaya karşı alenen ve hukuken karşı çıkan üniversitenin tek birimi olmuştur. Kliniğimize kişi tarifi yapılarak yapılan yardımcı doçent ataması nedeniyle kendisini idari mahkemeye verdik. Yine kliniğimize yapılan doçent atamasını idari mahkemeye taşıdık. Tüm itirazlarımıza rağmen eski rektör Bağcı tarafından ataması yapılan bu kişilerin ikisi de 15 Temmuz sonrası açığa alınmıştır. Bu konuda yaptığımız hukuki mücadelenin mahkeme tarih ve numaraları ektedir. Beni ve Prof Dr Nejdet Ardıc’ı savunmasında zikreden Bağcı, kadrolaşmayı deşifre eden bu çabalarımıza karşı intikam duyguları ile hareket ettiğini düşündürmektedir. 

Bağcı, kendini aklayabilmek için, iftira atarak haysiyet cellatlığı yapmaktadır.

Tüm yasal haklarımı saklı tutarak kamuoyuna saygı ile sunarım.

Bu haber 2646 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YOLLAR VE ÖNCELİKLER (11 Eylül 2017)22.Nisan.2019

ANKET

Sizce bu sitenin insanlara faydası var mı?


Tüm Anketler

ÖNEMLİ LİNKLER

GALERİ

KBB

www.bulenttopuz.com 2007 ..:: KBB Hastalıkları Bilgilendirme Portalı ::..
RSS Kaynağı | Editörlük Başvurusu