Prof.Dr.Bülent TOPUZ

ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORMU

ARAMA


Gelişmiş Arama

YENİ EKLENENLER

İSTATİSTİKLER

13 kategori altında, toplam 400 konu bulunmaktadır. Bu konular toplam 3702627 defa okunmuş, 1144 rahatsızlık şikayeti veya yorum yazılmıştır.

Ne Haftaydı Ama! (11.Haziran.2012)

Prof.Dr.Bülent TOPUZ

11.Haziran.2012, 16:42

Prof.Dr.Bülent TOPUZ

NE HAFTAYDI AMA!..
Haftaya Kömürcüoğlu Heykel Kolonisi’nin kapanış kokteyli ile başladık. Sanatın sadece sanat olmadığını bir kere daha gördük. Sanat bir meraklı himayeci ve birkaç yetenekli insandan ibaret değildi. Sanat incelikti, buluşmaydı, kaynaşmaydı, tanıtımdı ve diyalogdu. Yoksa Amerika ve Küba büyükelçilerinin, Çin’in İstanbul Başkonsolosu’nun, Denizli’ye kadar zahmet etmesini nasıl açıklayabiliriz. Ulusal ajanslar Denizli’den haber geçtiler. Bu yıl ikincisi yapılan bu koloninin devamı gelmelidir. Devamı gelebilmesi içinde kamu ve sivil kurumlardan destek görmelidir.
Pamukkale Üniversitesi’nin genel mezuniyet töreni vardı. Törene damgasını vuran Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın fahri doktora alması idi. Sayın bakan tipik halk adamı, içimizden biri. Samimi bir konuşma yaptı. Uzamasına rağmen orada bulunanlar sıkılmadan dinlediler. Benim aklım Prof Dr Hüseyin Altaş Hoca’nın Baklan Kavaklar Köyü’nde babası adına yaptırdığı okulun açılışında. Açılışta Türk Telekom Genel Müdürü Denizli’ye bir okul yaptırmaya Telekom adına söz vermişti. Benim gibi birkaç kişinin daha aklında kalmıştır herhalde. Bu işi bakan beyin takip edecek hali yok. Yanındakiler not almamışlar mı? Neden hala gerçekleşmedi acaba?
Necip Helvacı abimizin yüzünden nur akan babaları Hacı Şerif Helvacı vefat etti. Cenazesi adeta sevgiyle kaldırıldı. O ne kalabalıktı. İster dünyanın sonu deyin, ister ahretin bir başlangıcı, giden gidiyor. Gidenin arkasından yapılanların hangisi sağlığında bizzat yaptıklarının yerini tutabilir ki. Demem o ki tıpkı ibretin geride kalanlara olduğu gibi, sevgilerde daha çok geride kalanlara. Güzel insandır Necip Helvacı, insan istiyor ki daha çok olsunlar.
Bir buluşma da Alaattin Köyü’nde yaşadık. Pekdemir Ailesi geleneksel hale getirdi anneleri adına mevlüt okutmayı. Geniş ve güzel bir avlunun içine donatmışlar yemek düzenini. Bildiğiniz gibi Pekdemir Kardeşler biraz kalabalıktır. Çocuklar filan derken hangi yöne baksan bir Pekdemir Yüzü karşılıyor insanı. Gel de şimdi on kardeş olmayı hayal etme.
Başbakanımız açılışlar için Denizli’de idi. Sağ olsunlar sayın valimiz Abdulkadir Demir Pasvak Başkanı olarak beni de protokole davet etme nezaketi gösterdiler. Başbakanı televizyonda göründüğünden daha genç ve daha dinamik gördüm. PAÜ hastanesi dahil 51 hizmetin açılışı toptan yapıldı. Hayırseverlerimiz de başbakanımızın yanına sıralanarak açılışları birlikte yapmakla taltif edildiler. Böylece marifete iltifat edilmiş oldu. Bu aynı zamanda yeni marifetlerin beklentisi de oluyor.
Biz de sünnet düğünümüzü PASVAK’ın bahçesinde yaptık. Düğün yapacak gücü olmayan aileleri için gerçek bir düğün oldu. Çocuklar özel kıyafetler içinde bir günlüğüne de olsa bey, paşa, kral, prens oldular. Çocukları düğünlerinde yalnız bırakmayan Vali Yardımcımız Abdullah Acar’a, Belediye Başkan Yardımcımız Şamil Çınar’a, Paü Rektörümüz Hüseyin Bağcı’ya, Sosyal Hizmetler il Müdürümüz Ahmet Altın’a ve diğer eş ve dostlara teşekkür ederiz. Denizli Belediye başkan Vekilimiz Sezai Günalp’in çocuklara birer altın takması ile düğünümüz gerçek bir düğüne benzedi.
Siz bu satırları okurken Türkçe olimpiyatları da gerçekleşmiş olacak. Geçen yıldan hatırladığım kadarı ile bazen duygulu, çoğu zaman çoşkulu anlar yaşanacak. Bir kere daha hatırlamış ve hatırlatmış olunacak ki biz büyük bir millettik, yine olabiliriz.
Bu şehirde şu haftayı bir atlatsak diyen binlerce kişi olduğunu düşünüyorum. Evet bu hafta acı ve tatlı hatıralarla atlatılmış oldu. Yaşanan tecrübelerle çıtalar biraz daha yukarı taşındı. Önümüzdeki günler üst üste çakışan düğünlerle geçecek, sonra Ramazan Ayı, derken bu yılda tatil yapamadan geçecek gibi gelir bana..

Bu haber 3558 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YOLLAR VE ÖNCELİKLER (11 Eylül 2017)22.Nisan.2019

ANKET

Sizce bu sitenin insanlara faydası var mı?


Tüm Anketler

ÖNEMLİ LİNKLER

GALERİ

KBB

www.bulenttopuz.com 2007 ..:: KBB Hastalıkları Bilgilendirme Portalı ::..
RSS Kaynağı | Editörlük Başvurusu