Prof.Dr.Bülent TOPUZ

ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORMU

ARAMA


Gelişmiş Arama

YENİ EKLENENLER

İSTATİSTİKLER

13 kategori altında, toplam 400 konu bulunmaktadır. Bu konular toplam 3971250 defa okunmuş, 1144 rahatsızlık şikayeti veya yorum yazılmıştır.

Kurban Bayramında PASVAKda bayramlaşalım (07 Ekim 2013)

Prof.Dr.Bülent TOPUZ

13.Ekim.2013, 15:33

Prof.Dr.Bülent TOPUZ

 

PASVAK yönetim kurulu geçen yıl bu zamanlar Denizli merkezde girilmeyen mahalle kalmasın şeklinde bir karar almıştı. Çalışmalara Kurban Bayramı’nı takip eden günler içinde başlandı ve yapılan taramalar neticesinde Denizli’nin tüm mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerine artık ulaşılıyor. Böylece bin civarında olan ulaşabilen kişi sayısı 1200’e doğru uzandı ve nihayet geçen hafta ilk defa 1201 rakamına ulaşıldı.

Verilen hizmeti artık Denizli’nin çok iyi bildiğini düşünsek bile, zaman zaman hayırseverler ile yapılan istişare toplantılarında, eleştiri, istek ve temennilerin başında yeterince tanınmadığı oluyor. Bu nedenle başta Ramazan ve Kurban Bayramları olmak üzere çeşitli vesilelerle PASVAK’ın varlığından ve verdiği hizmetten sizleri haberdar etmek bir sorumluluk ve görev oluyor.  Kısaca özetlemek gerekirse; yıl 365 gün, ihtiyaç sahiplerine üç kap sıcak yemeği sefer tasları ile evlerine/ellerine teslim ediliyor. Bu kişilerin önemli bir kısmı para versen harcayamayacak kadar yaşlı ve özürlü, bir kısmı ise çocukları ile birlikte yalnız yaşamak durumunda kalan dul kadınlardır. Bunun yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına “Sünnet Düğünü” ve dershane desteği;  varlıklı ailelerin çocuklarını birer hafta çalıştıran “Sosyal Sorumluluk İle Erken Tanışma Projesi” faaliyetlerimiz mevsimlik olarak devam etmekte. 

Geçen yıl tüm mahallelere ulaşma kararını alırken Kurban Bayramı vesilesi ile yapılacak olan bağışlara güvenilmişti. Beklentiler doğrultusunda Denizli’nin hayırsever insanı kurban bağışları ile vakfı destekledi. Bu yıl da Vakfı bilen/tanıyan hemşerilerimiz bağışlarına başladılar. Hem alan, hem veren bakımından daha geniş tabana yayılmak görev ve sorumluluğumuz. Sizlerde Kurbanlarınızı PASVAK’a bağışlayabileceğiniz gibi bağışlanmasına vesile olabilirseniz. Aynı şekilde mahallenizde ihtiyaç sahibi var ise, PASVAK’a bildirerek ihtiyacının giderilmesine vesile olabilirsiniz.

Kurbanlarınız vekaletle kesilebilmektedir, başında bulunmak isterseniz bu planlama yapılabilmektedir, tam kesim anında haberdar olmak isterseniz, telefon ile irtibat kurulmaktadır. 

Kurban Bayramının birinci gününü PASVAK’ın bahçesinde bağışçılarımız ile birlikte yapıyoruz. Kurban Bayramı sabahları kurban eti yemek, sohbet etmek, bayramlaşmak geleneği aynen çocukluğunuzda/geçmişinizde bıraktığınız yerden devam ediyor. Gelenler bilir ve kaçırmaz, sizleri de bekleriz.

Bu vesile ile gündemimizdeki bir projemizi sizlerle paylaşmak isterim. Yemek yardımında bulunulan kişilerin önemli bir kısmı yaşlı ve özürlüdür. Bu kişilerin gerek günlük bakım ihtiyaçları karşılamak, gerekse hastalık vb nedenlerle ihtiyaç duydukları hizmetlere ulaşabilmeleri zordur. Bu konudaki en büyük handikap dağınık yerleşimdir. Toplumun bu dezavantajlı kesimini bir araya toplayan “BAKIM EVLERİ” bakım ve sağlık hizmetlerinin verilmesini kolaylaştıracaktır. Yemek verdiğimiz evlerde otuz civarında bakımevine ihtiyacına ihtiyacı olan kişi var. Bunun yanı sıra, çok daha fazlası kamuya ait bakımevlerinin kapısında sıra bekliyor. Yani bir yaşlı bakımevine ihtiyaç var. Bu tespitten hareketle PASVAK’ın gündemi yaşlı ve özürlü bakım evidir.

Kurban Bayramınız en içten dileklerimle kutlarım…

Bu haber 3784 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YOLLAR VE ÖNCELİKLER (11 Eylül 2017)22.Nisan.2019

ANKET

Sizce bu sitenin insanlara faydası var mı?


Tüm Anketler

ÖNEMLİ LİNKLER

GALERİ

KBB

www.bulenttopuz.com 2007 ..:: KBB Hastalıkları Bilgilendirme Portalı ::..
RSS Kaynağı | Editörlük Başvurusu